Porady

Przeglądy ktołów gazowych 
Podczas eksploatacji podzespoły kotłów gazowych ulegają naturalnemu zużyciu. Podczas okresowcyh przeglądów możemy zaobserować nieprawidłowości w działaniu poszczególnych elementów. Dlatego ważne jest aby serwis piecyków gazowych oraz kotłów wykonywać regularnie raz w roku. Warto też pamietać aby nie zostawiać wykonania przeglądu na ostatnią chwilę. Okres jesieni i zimy to czas, który serwisy poświęcają głównie na usówanie awarii. Optymalny czas na wykonanie przeglądów to wiosna - lato. 

Zakamieniony wymmiennik ciepła 
Osłabienie wydajności piecyka lub kotła gazowego może być spowodowane zakamienieniem wymiennika ciepła. Najczęstsze objawy to: pogorszenie się przepływu ciepłej wody użytkowej, woda o niskiej temperaturze, niestabilna temperatura wody. Woda o duzej zawartosci jonów wapnia i magnezu może powodować znacznie szybsze zakamienienie wymiennika w urządzeniu gazowym. 

Pierwsze uruchomienie gazowych kotłów kondensacyjnych 
Jest to czynnośc wymagana do uzyskania gwarancji na kocioł gazowy kondensacyjny. W zakres uruchomienia wchodzi: sprawdzenie poprawności podłączenia urządzenia, kontrola i ewentualna regulacja parametrów kotła gazowego, przeszkolenie uzytkownika z działania panelu sterującego i ewentualnie regulatora jeżeli został zainstalowany, wypełnienie karty gwarancyjnej.

Kotły gazowe kondensacyjne 
Wykorzystują ciepło zawarte w spalinach, czyli następuje schładzanie spalin do temperatury nawet około 30 - 40 stopni i wykorzystanie energii ze spalin. Dzięki procesowi kondensacji urządzenia kondensacyjne zapewniają dużo wyższą sprawność od kotłów gazowych niekondensacyjnych. Kotły gazowe kondensacyjne to także bezpieczeństwo, ponieważ posiadają zamkniętą komorę spalania. Spaliny są wyrzucane przy pomocy wentylatora, który jest ważnym elementem każdego kotła z zamkniętą komorą spalania. Pobierają powietrze do spalania z zewnątrz, a zatem nie występuje problem z ciągiem kominowym jak w przypadku urządzeń z otwartą komorą spalania.